Body Calm Studio
Olejová masáž

Ajurvédská olejová masáž – ABHYANGA


patří mezi luxusní relaxační masáže.
Jedná se o základní Ajurvédskou masáž hluboce relaxační a regenerační ve světě velmi vyhledávanou. Provádí se velmi jemně za použití léčivých masážních olejů, které mají výživný i detoxikační účinek na kůži, tkáně a klouby.

Účinky

zlepšuje krevní obě, napomáhá odplavování škodlivých látek
uvolňuje svalstvo a napětí celého těla
příznivě působí na psychiku
zpomaluje stárnutí, dochází k redukci vrásek
odstraňuje nervozitu, podrážděnost a odbourává stres, zlepšuje kvalitu spánku, dodává do těla vitální energii

Průběh

Masírováno je celé tělo včetně hlavy a obličeje za použití léčivých masážních teplých olejů. Lze však provádět masáž hlavy i bez použití olejů. Vtíráním rostlinného oleje dostává tělo okamžitý zdroj výživy. Při návštěvě si vyberete éterický olej, který se Vašim čichovým buňkám bude líbit. Ať už budete mít pocit, že se cítíte unaveni, vyčerpáni, anebo budete chtít jen prohřát Olejová masáž a zarelaxovat. Společně najdeme to pravé, abyste si masáž užili na maximum Vaší spokojenosti. .....a nakonec šálek pravého ajurvédského čaje.

Kontraindikace

horečnatý stav
nádorová onemocnění
infekční kožní onemocnění
těhotenství
onemocnění cév

Vhodné oleje: sezamový, kokosový, olivový, jojobovýAromamasáž


Aroma masáž hluboce relaxační masáž
Aromamasáž je velmi uklidňující a harmonizační masáž celého těla (může být i částečná), při níž dochází k uvolnění těla i mysli pomocí jemné techniky a směsi těch nejkvalitnějších, za studena lisovaných přírodních olejů a esenciálních olejů. Vůně esenciálních olejů působí na lidské vědomí podobně jako hudba. Vyvolává citové proměny, může ovlivňovat náladu, vyvolávat představy a přivolávat vzpomínky.

Účinky

uklidnění a relaxace
zmírnění bolesti a svalového napětí
posílení imunity, prevence proti infekcím a zánětům
povzbuzení psychiky, odstranění únavy
regenerace pokožky, svalů a kloubů
posílení obranyschopnosti kůže

Průběh

Před samotnou masáží si klient vybere vůni podle aktuálního zdravotního stavu a nálady. Masírováno je celé tělo od vlasové části hlavy až po prsty u nohou. Masáž je prováděna pomocí jemných speciálně vedených doteků v kombinaci se silou čichových vjemů. Velmi jemnou technikou se olejíčky postupně aplikují na pokožku celého těla, odkud se vstřebávají do organismu. Po aromamasáži Aroma masáž se budete cítit jako znovuzrození a zlepší se celkový stav Vaší pokožky. Energie z esenciálních olejů se uvolňuje i několik hodin po masáži. Po masáži je velmi důležité doplňovat tekutiny a co nejvíce odpočívat a nechat tak doznít relaxační účinky této masáže.

Kontraindikace

otevřené rány a modřiny
nedávné operace
infekční onemocnění (včetně chřipky nebo horečky)
astmatici, těžcí alergici
kožní infekce , záněty, popáleniny
po konzumaci těžkého jídla či alkoholu
těhotenstvíČokoládová masáž


Čokoládová masáž patří k top masážím, kosmetická a velmi relaxační
Je perlou mezi zkrášlujícími procedurami. Je bezesporu jedna z nejoblíbenějších masáží. Čokoládová masáž je exluzivní tělová kůra, která působí na všechny smysly těla, na zpomalení předčasného stárnutí, na detoxikaci těla a na dobrou náladu. Čokoláda zlepšuje celkový pocit blaha, kakao v čokoládě obsahuje antioxidanty, které působí příznivě proti stárnutí. Hořčík v čokoládě ovlivňuje bolesti hlavy, soustředění, působí proti stresu a zánětům.

Účinky

vyhlazuje pokožku, má omlazující účinky
působí proti celulitidě a podporuje detoxikaci těla
vyvolává pocit dobré nálady, navozuje pocit štěstí, potlačuje deprese a stres
odbourává bolesti hlavy, napomáhá soustředění a správné činnosti nervů
uvolňuje ztuhlé svaly
Během několik minut se kůže zbavuje vrásek, šupin a seschlé kůže.

Průběh

Masáž začínáme natřením a promasírováním jojobovým anebo kokosovým olejem. Pak nanášíme peelig. Tento peeling nám umožní, aby se účinné látky snadněji vstřebaly do pokožky a napomohly tak k látkové Čokoládová masáž výměně.
Rozetřením pravé hořké čokolády, která se předem nahřeje spolu s kokosovým olejem, namasírujeme daná místa. Tělo se po masáži opět potře čokoládou a vyvtoří se zábal, ve kterém relaxujete asi 20 minut. Ucítíteokamžitý tepelný efekt. Masáž navodí pocit sladkého mlsání čokolády. Po masáži obdržíte šálek pravé čokolády.

Kontraindikace

těhotenství
vysoký krevní tlak
alergie na čokoládu
záněty
nachlazeníHavajská masáž Lomi-Lomi


Havajská masáž Lomi-Lomi (v překladu "milující ruce") pocházá z havjských ostrovů a je považována za perlu mezi masážemi.
Havajská masáž je velmi relaxační masáž založená na rytmických technikách využívajících nejen prstů a dlaní, ale hlavně předloktí a loktů. Nechte se unést do světa naprosté relaxace a uvolnění, vůně aromatických olejů dokreslené jemnou uklidňující hudbou.

Havajská masáž

Účinky masáže

odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
hluboce ralaxuje a harmonizuje tělo i duši
uvolňuje kloubní spojení
pomáhá detoxikaci organismu

Průběh masáže

Masírují se záda, hýždě, dolní končetiny, horní končetiny, ramena i šíje. Masáž může být částečná nebo celková. Tato masáž je naprosto jedinečná ve své celistvosti. Zažíváme při ní dotykovou euforii. Jakoby Vás masírovali alespoň čtyři Havajaná naráz.

Kontraindikace

otevřené rány a modřiny
nedávné operace
křečové žíly a infekční onemocnění
kožní infekce a popáleniny
zánětyKlasická masáž

Klasická masáž


Klasická masáž tvoří základ většiny používaných druhů masáží. Je vhodná především k uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejjich rehabilitaci a lepší regeneraci. Působí příznivě na celý organismus, zlepšuje svalovou činnost, zrychluje metabolismus, příznivě ovlivňuje nervový systém.

Účinky masáže

posiluje imunitu, působí příznivě na celý organismus
uvolňuje pocity napětí, úzkosti a deprese
odstraňuje ztuhlost a bolest svalů a kloubů
stimuluje lymfatický systém

Průběh masáže

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky, např. kyselinu mléčnou ve svalech. Může se provádět masáž celková, ale velmi častá je částečná masáž konkrétních partií – nejčastěji záda a šíje(bolesti zad a krční páteře jsou v současné době asi nejčastější ze všech pohybových obtíží)

Kontraindikace

Horečka, infekční a zánětlivé onemocnění
1-2 hodiny po jídle
těsně po fyzické námaze – lépe počkat do druhého dne
těhotenství a doba kojení
onkologická onemocnění, nemoci cév a cukrovka

Klasické masáže jsou vhodné především pro lidi se sedavým zaměstnáním u počítače, anebo za volantem.Medová detoxikační masáž


Medová masáž - patří mezi tradiční a osvědčené léčitelské metody.
Med má skvělé detoxikační účinky, odplavuje z těla nahromaděné toxiny, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává jí sametově hladkou.

Účinky masáže

odstraňuje z těla toxiny
aktivuje vnitřní orgány
působí proti stárnutí pleti
ovlivňuje psychické napětí
pozitivní účinky na chronickou rýmu, únavu, alergii mimo medovou, poruchy trávení a činnost jater
pomáhá při bolestech kloubů, artritidě

Průběh masáže

Na záda je rozetřena vrstva rozehřátého pravého včelího medu. Pomocí střídavého houpavého pohybu obou dlaní (tzv. pumpování) je prováděna masáž, přičemž se dodržuje tok lymfy. Tímto jsou z těla odstraňovány usazené odpadní látky – toxiny. Během masáže se mění konzistence medu a na zádech vznikají zvláštní žvýkačkovité výměšky. Větší množství těchto výměšků naznačují, že dané místo je více znečištěné. Poté se med smyje s pomocí žínky teplou vodu a natře se med nový. Celý postup se takto opakuje 2-3x.
Během masáže se pokožka dokonale prokrví a v důsledku odplavování škodlivin se budete po masáži cítit příjemně unaveni. Medová masáž Občas mohou nastat krátkodobé doprovodné reakce jako je drobná vyrážka, bolest hlavy či únava. Znamená to, že masáž začíná působit. V tomto případě se doporučuje klid a hlavně dodržovat pitný režim, který napomáhá vyplavování škodlivin. Není vhodné se v den masáže umývat mýdlem pouze vodou. Mýdlo zanáší póry.

Kontraindikace

alergie na med
otevřené rány
poškození pokožky (ekzémy, vyrážky, popáleniny, apod.)
vysoký krevní tlak
trombóza
těhotenstvíThajská olejová masáž


Thajská masáž Thajská olejová masáž (může být označována třeba i jak AROMA OIL masáž) využívá prvky tradiční thajské masáže, tradiční čínské medicíny a prvky z indické ajurvédy. V případě použití éterických olejů má i aromaterapeutické účinky. Celkově je označována jako mírnější varianta thajské masáže. Klade se při ní totiž důraz především na relaxaci.

Účinky masáže

přináší celkovou relaxaci a uvolnění organismu
zlepšuje krevní oběh
odstraňuje bolesti hlavy
uvolňuje ztuhlé svaly
odstraňuje bolest kloubů
odstraňuje bolesti zad a šíje
zajišťuje dobrou psychickou kondici, odstraňuje stres
dodává unavené mysli novou energii
posiluje náš imunitní systém
zjemňuje pokožku
napomáhá regulaci střev
redukuje otoky

Průběh masáže

Thajská olejová masáž se provádí na masážním stole a máte na sobě jen spodní prádlo. V tom je první rozdíl od tradiční thajské masáže. Další rozdíl spočívá v samotné technice. Využívá se olejů a masáž tedy není prováděna na sucho jako je tomu u tradičního postupu. Masáž se provádí důkladnýn promasírováním zádového svlastva, šíje, temene hlavy, končetin včetně konečků prstů. Použitím pomalých a táhlých hmatů, kombinovaných s protahováním Thajská masáž a akupresurou dochází k odblokování energií v těle, uvolnění kloubů, svalů, šlach , protažení páteře.
Vybrat si můžete z široké nabídky olejů. Používají se kvalitní přírodní oleje v kombinaci éterických olejů.

Kontraindikace:

akutní horečnaté onemocnění
celková tělesná slabost
hnisavé onemocnění kůže
pokročilá arterioskleróza i osteoporóza
infekční nemoci
bezprostředně po hlavním jídle (2-3 hodiny)
leukémie, nádorová onemocněníThajská masáž nohou


Thajská masáž nohou (také thajská masáž chodidel nebo FOOT masáž), jako velmi oblíbený typ thajské masáže, také vychází z nauky o tělesných energetických drahách. Tyto dráhy jsou údajně spojovacím článkem mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány. Ve svých základech je thajská masáž nohou inspirována čínskými starověkými terapiemi. Během masáže se stimulují reflexní body na chodidlech, což má celou řadu příznivých efektů na organismus. V Thajsku se řadí thajská masáž nohou k těm nejvyhledávanějším masážím a praktikuje se v podstatě přes 3000 let. Mnoho fanoušků thajských masáží ji pokládá za vrcholnou formu masáže vůbec.

Účinky

posiluje imunitu
harmonizuje organismus
zlepšuje krevní oběh
zlepšuje oběh lymfy
zmírňuje otoky nohou
stimuluje funkci vnitřních orgánů
posiluje nervovou soustavu
zvyšuje odolnost vůči stresu a odbourává ho
navozuje uvolnění těla
působí relaxačně a proti únavě
předchází bolestem hlavy a migrénám
představuje typ thajské masáže, která může být prospěšná při křečových žilách

Průběh

Thajská masáž nohou se provádí vleže. Pro účinnější působení na reflexní body chodidel se obvykle používá speciální dřevěný kolíček. Umocnění efektu thajské masáže nohou pak přináší použití různých krémů a olejů. Masáž však nekončí u reflexní terapie chodidel. Péče je dále věnována důkladnému protažení nártu a všech prstů. Zanedbány nezůstanou ani lýtkové svaly, jimž se dostane relaxační masáže. Celkově thajská masáž nohou způsobí zlepšení fyzické i psychické pohody.

Kontraindikace

těhotenství
menstruace
srdeční onemocnění
akutní stavy-horečka, nevolnost apod.Thajská masáž hlavy, krku a šíje


Thajská masáž hlavy a šíje je systematicky zaměřená masáž, při níž dochází k vyladění obou mozkových hemisfér, hluboké relaxaci celého nervového systému, pomáhá odstraňovat stres, protahuje šíjové a trapézové svaly, působí tlakem na důležitá energetická centra celé pokožky hlavy, vlasové části i obličeje, zátylku, šíje a krku a zbavuje je napětí a bloků. To přispívá k odplavení emocí, k uvolnění celého těla a prohloubení stavu úlevy a relaxace. Thajská bodová masáž obličeje má vysoce relaxační charakter a nabízí velmi blahodárné účinky. Vzhledem k tomu, že se na obličeji nachází obrovské množství nervových receptorů, ovlivňuje tato masáž nejenom nervový systém, ale i celé tělo.

Průběh

Masér, který využívá thajských technik, pokládá svého klienta do různých poloh, při nichž masíruje speciální body pro akupresuru, s tím, aby odblokoval toky energií a stimuloval vyvážený tok energií tělem, zvyšuje pohyblivost a vitalitu, zbavuje stresu a fyzického napětí.Masíruje se obličej, dále se provádí masáž vlasové pokožky hlavy (provádí se nasucho a je založen na plynulém sledu pohybů, které připomínají šamponování). V neposlední řadě se celý ucelený systém této masáže zaměřuje na oblast krku, šíje a trapézových svalů, stimuluje a uvolňuje postupně energetické dráhy a spazmické oblasti, natahuje zkrácené svaly, protahuje.

Účinky

pomáhá při bolestech krční páteře
léčí migrény a bolesti hlavy
snižuje vysoký krevní tlak
posiluje imunitu
pomáhá proti nespavosti, hyperaktivitě, lehkým mozkovým dysfunkcím
celkově zklidňuje organismus

Kontraindikace

akutní stavy - horečka, nevolnost apod.
nachlazeníRelaxační masáž


má výrazný emocionální náboj hlubokého vnitřního prožitku. Relaxační masáž vás nejen zbaví bolestí a uleví celému organismu, ale nastolí i rovnováhu, takže se budete cítit fantasticky.

Účinky

povzbuzuje trávení a krevní oběh, který přináší buňkám v tkáních živiny, odvádí toxiny, zvyšuje počet červených krvinek
podporuje dýchací a trávicí systém, posiluje imunitu
posiluje a zklidňuje centrální nervový systém, odstraňuje bolest hlavy, snižuje hladinu stresových hormonů, podporuje spánek
posiluje svaly, tkáně, klouby a činí je vláčnými, zlepšuje pohyblivost a snižuje svalové napětí, podporuje regeneraci po zlomeninách a zvyšuje krevní oběh v kloubech a dodává jim výživu
snižuje otoky, podporuje žilní návrat k srdci

Průběh

K masáži se používají čisté rostlinné oleje, lisované za studena, obohacené o vonnou složku, které vnikají hluboko do těla, kde pomáhají uvolňovat svaly a šlachy a spolu s masáží působí i na vnitřní orgány. Masáž využívá jedinečně příjemné doteky a masážní hmaty.

Kontraindikace

akutní hořečnaté onemocnění a záněty, infekční nemoci
hnisavé onemocnění kůže, lokální bodnutí hmyzem
pokročilá arterioskleróza i osteoporóza
bezprostředně po hlavních jídlech
leukémie, epilepsie, nádorová onemocnění
po operaci s tendencí ke krvácení (žaludeční vředy, varixy)
čerstvé jizvyLevandulová masáž


Tato jedinečná masáž s použitím úžasného levandulového oleje je jak masáží regenerační, tak masáží relaxační a velice uvolňující. Levandule je přínosná a také tedy vyhledávána při léčbě depresí a různých úzkostných stavů. Její schopnost utišit vnitřní neklid člověka je obdivuhodný. Za pomocí levandule se člověk skutečně uvolní a po masáži se cítí skutečně svěží. Levandulový olej působí protizánětlivě, antisepticky a má mimořádné uklidňující účinky. Jestliže trpíte nespavostí, nebo migrénou je tato masáž nejlepší volbou.

Průběh

K masáži se používá čistý rostlinný olej, lisovaný za studena, obohacený o levandulový esenciální olej, který vniká hluboko do těla, kde pomáhá uvolňovat svaly a šlachy a spolu s masáží působí i na vnitřní orgány. Masáž využívá jedinečně příjemné doteky a masážní hmaty.

Účinky

působí proti nespavosti
ulevuje při migrénách
snižuje stavy úzkosti a stresu
působí pozitivně při psychických a citových problémech
účinná při kožních problémech
uvolňuje svalové napětí
při bolestivé menstruaci
pomáhá při dýchacích potížích

Kontraindikace

akutní hořečnaté onemocnění a záněty, infekční nemoci
hnisavé onemocnění kůže, lokální bodnutí hmyzem
pokročilá arterioskleróza i osteoporóza
bezprostředně po hlavních jídlech
leukémie, epilepsie, nádorová onemocnění
po operaci s tendencí ke krvácení (žaludeční vředy, varixy)
čerstvé jizvyBaňková masáž


je jedinečná masážní a účinná technika
Vychází z tradiční čínské medicíny a slouží k uvolnění bolesti pohybového aparátu, zejména páteře, ale i k mírnění vnitřních potíží. Díky baňkové metodě dochází i k odvádění škodlivých látek z těla.

Průběh

Baňky se přikládají buď na delší dobu za účelem odstranění zevních patogenních činitelů z těla, anebo se rychle přemísťují po celých zádech za účelem povzbuzení organismu a uvolnění zatuhlých svalů. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která naopak bolesti zbavuje. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém.

Účinky

Odstraňuje bolest páteře, bolest beder a kříže
Pomáhá při kloubních bolestech a artróze
Detoxikuje organismus
Umožňuje odstranit funkční skoliózu
Pomáhá odblokovat energetické dráhy
Pozitivně ovlivňuje lymfatický systém
Zmírňuje astmatické problémy
Příznivě působí při urogenitálních obtížích
Kladně ovlivňuje trávicí problémy
Odstraňuje celulitidu

Kontraindikace

Horečnaté stavy
Celkové tělesné vyčerpání
Křečové žíly
Popáleniny
Gangréna
Místa s mateřskými znaménky
Menstruace
Akutní zánětlivá onemocnění
Otevřené rány
Hnisavé infekce